Čekejte prosím...

Pomůžeme vám vybrat zásnubní prsten snů!

ALOve Blog — 10.11.2022

Vše o zásnubních prstenech na jednom místě, abychom vám usnadnili výběr.

Chystáte se vyslovit tu nejromantičtější větu a svou milovanou požádat o ruku? Stojíte před rozhodnutím, jaký prsten pořídit a tápete? Dali jsme pro vás dohromady obecného rádce, na co se při výběru zaměřit a podle čeho vybírat. Pravdou ale zůstává, že svou partnerku znáte nejlépe vy. Podle stylu oblékání, make-upu i vlasům můžete jednoduše poznat, jestli jít cestou klasiky nebo hledat extravagantnější kousek.

První krok: Barva zlata

Pro případ, že si nevíte rady a potřebujete poradit se základními principy výběru prstenu, připravili jsme pro vás základní pravidla, podle čeho volit barvu zlata, barvu kamene, tvar nebo velikost. Začněte u barvy zlata, vybírat můžete z bílého, žlutého a růžového. Nejpopulárnější je u zásnubních prstenů bílé zlato, které je neutrální, a především s čirými diamanty působí čistě a elegantně. Bílé zlato lichotí ženám se studeným tónem pleti, blondýnkám s modrýma očima. Žluté zlato je naopak vhodné pro snědé typy a ty, kdo ctí tradici. Od pradávna bylo žluté zlato bráno jako možnost číslo jedna, protože působí draze, je nezaměnitelné a výrazné. Růžové zlato je stále zatím raritou, která je vhodná pro nekonvenční ženy, které se rády odlišují.

ZÁSNUBNÍ PRSTENY

Druhý krok: Druh kamene

Barvu zlata jste vybral a přichází otázka kamene? Nejprve se zamyslete, jestli hledáte spíše prsten s centrálním kamenem nebo settingem více. Tradičně se u zásnubních prstenů spíše pořizují prsteny s centrálním diamantem, případně centrálním drahokamem a až u snubních prstenů se volí varianta settingu. Pokud hledáte jemný prsten, který bude působit romanticky, vyberte spíše světlý kámen. Doporučujeme nejtradičnější čirý diamant nebo světlé drahokamy jako jsou akvamarín, růženín, ametyst a topaz. Pro extravagantnější prsteny je pak možnost inspirovat se její oblíbenou barvou, stávající šperkovnicí nebo například prstenem její maminky či babičky. Populární v tomto případě bývají prsteny s vzácnými safíry, rubíny a smaragdy. V tomto případě obecně platí, že teplé tóny drahokamů nejlépe ladí s růžovým zlatem, se žlutým zlatem vynikají smaragdy a k bílému zlatu se hodí barva jakákoliv.

TEN PRAVÝ

Třetí krok: Velikost a tvar kamene

V poslední řadě přichází k řešení velikost a tvar kamene. Nejběžnější jsou kulaté tvary, s kterými nikdy nešlápnete vedle. Pokud chcete dát najevo, že jste si s výběrem prstenu dal extra záležet nebo pokud sháníte opravdu extravagantní kousek, sáhněte po čtvercovém brusu. V potaz přichází také kombinace centrálního kamene se settingem diamantů, případně vynechání centrálního kamene a sázka na jemný setting. Možností je sice nespočet, nenechte se ale rozhodit a dejte na svůj instinkt. U zásnub je přeci ve hře mnohem víc než jen nový prsten.

PRŮVODCE DIAMANTY

Další články

Z našeho blogu

Diamantový šperk potěší i nejnáročnější

Nejlepší čas na diamant je při zásnubách a Vánocích. Ať už plánujete tyto dvě události spojit dohromady, nebo chcete svou milovanou obdarovat bez pokleknutí na zem, diamanty opravdu vykouzlí ten nejši...

ČÍST VÍCE

Inspirujte se letos o Vánocích u celebrit

Vánoce jsou za rohem a okénko na nákup dárku se pomalu zavírá. Sháníte nadčasový dárek na celý život a zároveň něco, co bude designerským kouskem? Odpověď je zlatý šperk inspirovaný celebritami. O tom...

ČÍST VÍCE

Překvapte šperkem ty, kteří to nejméně čekají

Buďte první, kdo v přátelích a blízkých rozpoutá vášeň ke šperkům. Pokud znáte někoho, kdo ještě žádné šperky nemá, darujte šperk, který otevře dveře k luxusním a do detailů propracovaným doplňkům. Šp...

ČÍST VÍCE

Dárky pro ženy vašeho života

Obdarujte své nejmilejší dárkem, který budou mít stále u sebe. Diamant, který utvrdí vaše pouto, vyjádří vaše díky a stane se symbolem vaší lásky.

ČÍST VÍCE