Rezervace schůzky
Butiky

Praha, Brno, Bratislava

alove-logo
0
0 Kč

Průvodce velikostmi prstenů

Jak vybrat správnou velikost prstenu?

 

Stáhněte si list velikostí prstenu Umístěte svůj stávající prsten (nebo prsten své snoubenky) na potištěný papír a najděte nejlepší shodu mezi vnitřním průměrem a zobrazenou velikostí. Číslo nad kruhem představuje velikost příslušného kroužku.

Tipy pro úspěšné měření

 

Nejpřesnější měření je pomocí měřících kroužků, nabízíme vám několik tipů, aby prsten dokonale seděl.

  • Nejvhodnější doba pro měření je na konci dne, kdy jsou prsty největší.
  • U výběru velikosti prstene, je potřeba mít na mysli, že v letních měsících mají prsty větší tendenci otékat, velikost se tedy během dne minimálně o jednu velikost zvětší, v zimě dochází zase díky mrazu ke stažení kůže prstů, proto je potřeba při zkoušení velikostí mít na mysli tento fakt.
  • Měření opakujte několikrát během dne.
  • Mějte na paměti, že prsteny se širší obroučkou jako 4mm sedí standardně ve větších velikostech než obvyklé 3-milimetrové kroužky.
  • Pokud máte větší kloub než kořen prstu, je potřeba mít na mysli, že prsten musí přejít přes kloub, tím bude nasazený volnější u kořene prstu.
  • Prsten by neměl být nikdy těsný, vlivem vnějších podmínek může dojít právě k natékání a odkrvení prstů, velikost by měla být vždy volná tak, aby šlo prstenem lehce otáčet ze strany na stranu nebo při přitlačení nasazeného prstene k lůžku by měla být cca dvoumilimetrová mezera.
  • Prsten by měl jít z sundat z prstu bez tlaku a svraštění kůže prstů.
  • Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vyberte si tu větší.

 

 

Jak určit velikost?

 

Nechte se změřit našimi profesionály v buticích ALOve, kde vám se vším rádi poradí.

Zjistěte velikost podle prstenu, který dotyčná osoba již nosí. Kroužek můžete přiložit na list velikostí prstenů nebo změřit průměr obroučky.

Pokud má být prsten překvapením, tajně změřte obvod prstu pomocí nitě, pásky nebo provázku a následně změřte pravítkem jeho délku.

 

 

Úprava velikosti prstenů

 

Pokud se vůbec nemůžete rozhodnout pro velikost prstenu a chcete, aby to bylo velké překvapení, můžete zkusit odhadnout velikost nebo si objednat průměrnou velikost. V případě špatného "odhadu" se nemusíte obávat, protože vám velikost zdarma upravíme přesně na míru, prsten vyměníme nebo vyrobíme nový ve velikosti, kterou potřebujete.

Zlatníci v našem ateliéru vám bezplatně zvětší či zmenší prsten o 2-3 velikosti. Úprava velikosti prstenů standardně trvá 2-3 týdny. Pokud má prsten specifický design a nelze proto provést zmenšení nebo zvětšení běžným postupem, vyrobíme vám prsten nový. V takovém případě může být lhůta pro dodání delší. U některých designů je při zvětšení prstenu potřeba přidat zlato nebo další kámen. V takových případech bude cena navýšena o příslušnou částku. Možnost úpravy velikosti zdarma nebo výměnu za velikost jinou platí jen pokud je prsten nepoužívaný, ještě nenošený.

 

STÁHNOUT LIST VELIKOSTÍ PRSTENŮ