Čekejte prosím...

Péče o šperky


Šperky ALOve jsou vyráběny ze zlata, diamantů a drahých kamenů. I přesto je dobré mít na paměti, že jakýkoliv klenot je křehký umělecký předmět, který může být nežádoucím zacházením nevratně poškozen.

Dopřejte klenotům bezpečný spánek

Klenoty je dobré na noc odkládat stranou. Zabráníte tím mechanickému poškození šperku během spánku. Riziko hrozí zejména u jemných šperků, jako jsou náušnice, náramky nebo řetízky.

Vhodné místo pro uložení

Správným uložením zabráníte šperkům vzájemnému kontaktu, čímž předejdete jejich poškrábání. Klenoty je proto vhodné odkládat do originální krabičky, šperkovnice nebo do měkkého látkového sáčku.

Pozor na sport a náročnější fyzické aktivity

Pokud chcete, aby Váš klenot vypadal co nejdéle jako nový, odkládejte jej stranou před každou náročnější domácí prací či fyzicky náročnou aktivitou. Vyhnete se tak mechanickému i chemickému poškození. U zmíněných činností hrozí riziko poškrábání, přetržení řetízku, uštípnutí nebo vypadnutí kamene z důvodů poškození obruby a krapen, které drží kámen na svém místě.

Ochrana před chemickými látkami

Klenoty nevystavujte působení jakýchkoliv chemických látek, čisticích prostředků a kosmetických přípravků, jako jsou např. lak či barva na vlasy. Šperkům nesvědčí chlorovaná, slaná či silně mineralizovaná voda.

Pozor na prudké změny teplot

Svůj šperk chraňte i před náhlými změnami teplot.

Zvýšená opatrnost u dětských šperků

Dětské šperky doporučujeme pro děti od 3 let. Předškolní děti nikdy nenechávejte se šperky bez dozoru. Obsahují malé části, které mohou být polknuty nebo vdechnuty.

Použité materiály

Všechny materiály pro výrobu šperků ALOve procházejí pečlivou kontrolou kvality. Klenoty jsou označeny platnými státními puncovními značkami, které dokládají, že jsou vyrobeny z materiálů, které odpovídají platným evropským normám.

Pokud se u Vás projeví alergická reakce na zlato, není to způsobeno vadou materiálu nebo šperku a prodejce za tento jev nenese žádnou zodpovědnost. S vyrážkou či změnou barvy kůže proto zajděte k lékaři.

Není vyloučeno, že části šperku mohou dočasně změnit svoji barvu. Příčinou mohou být čisticí prostředky, kosmetické přípravky, ale i aktuální zdravotní stav a užívané léky. I v takovém případě se nejedná o výrobní vadu ani o důvod k reklamaci. Pro uvedení do původního stavu stačí nechat šperk vyčistit v servisním oddělení ALOve.

Čištění a servis

Klenoty vyžadují průběžnou péči. Aby Váš šperk značky ALOve vypadal stále jako nový, doporučujeme nechat ho jednou ročně odborně vyčistit a zkontrolovat v našem kreativním ateliéru ALOve. Zkušení odborníci dají Vašemu klenotu tu nejlepší péči a prověří, zda uchycení drahých kamenů nevykazuje žádné poškození.

Záruka na klenoty ALOve

Na šperky ALOve je poskytována dvouletá záruka dle platných českých zákonů. Nevztahuje se ale na mechanická poškození a znehodnocení šperku nevhodným zacházením, na které upozorňujeme v této příručce. Záruka propadá provedením úprav šperku mimo servisní oddělení ALOve.

Zákaznický servis: [email protected]