Čekejte prosím...

Talismany v minulosti

Historie talismanů sahá až do paleolitu, ale největší rozkvět zažívala ve starověkém Egyptě, kde se zdobily zlatem či vybrušovali z drahých kamenů. Od té doby se jejich obliba znásobila. Vyrábí se totiž s vírou, že druhému přinesou štěstí, proto jsou skvělými dárky pro partnera, kamarádku nebo děti.

Štěstí v mnoha podobách

Ať už dáváte přednost tradičnímu čtyřlístku, stromu života, srdíčku nebo lotosovému květu, tyto a další přívěsky pro štěstí najdete ve třech barvách zlata s diamantem, buď na řetízku nebo náramku. Talismanům to spolu sluší, proto se nebojte náhrdelníky a náramky kombinovat a vrstvit.

Jak s talismany pracovat?

Ať už je dostanete jako dárek, nebo si je sami koupíte pro štěstí, nezapomeňte na tzv. Full Moon ritual, což znamená, že za úplňku necháte na okenním parapetu šperky přes noc nabít měsíční energií. Tento rituál můžete každý měsíc opakovat. Vždy před tím šperk propláchněte studenou vodou a osušte.

Toužíte po talismanu, ale nenosíte šperky?

To vůbec nevadí. Jeho účinky jsou stejně silné, i když svůj šťastný amulent nosíte při sobě v kapse, tašce či peněžence. Aby se neodřel, nebo nezničil, pořiďte si na něj sametovou nebo hedvábnou kapsičku se zdrhovadlem.